Yaz Aylarında Bebekler Nasıl Giydirilmeli

Yaz Aylarında Bebekler Nasıl Giydirilmeli

2021-06-03

Yaz aylarında bebekler nasıl giydirilmeli sorusu bebeği olan her annenin yaz sıcaklarından çocuğunu korumak için sorduğu sorulardan biri. Yeni doğmuş bebeklerin vücut yapısı 1 yaşından büyük bebeklerin vücut yapısına göre daha hassas ve daha farklıdır. Her iki bebek türleri de olması gerekenden kalın giyindirilirse isilik, ince giydirilirse soğuk algınlığı gibi hastalıklarla karşı karşıya kalabilir. Yaz aylarında seçilen kıyafetlerin bebekleri rahatsız etmeyecek, sıkmayacak türden olması ve güneş ışığı geçirmeyen cinsten kıyafetler bebeklerin cildinin yanması, tahriş olması vb. olaylara karşı korur.

Yeni Doğan Bebek Nasıl Giydirilmeli?” yazımızdan yenidoğan bebek giyimi ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bebeklerin isilik vb. hastalıklarla karşılaşmaması için zıbın gibi kısa kollu ve ince bebek badileri tercih edilebilir. Bebek hapşırıkları her zaman soğuk algınlığının değil güneş ışınlarına bir tepki ya da herhangi bir alerjinin de habercisi olabilir. Bebekler her hapşırdığında onlara kat kat giysi giydirmek her zaman işe yaramayabilir. Aksi taktirde bebeklerin cildinin tahriş olmasına sebep olunabilir.

Mevsime Uygun Bebek Giyimi?” yazımızdan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Renk Seçimi

Renkler kıyafet seçimleri için önemli ayrıntılardır. Her insanın olduğu gibi bebeklerinde kıyafetlerindeki renk seçimleri önemli bir yer alıyor. Yeni doğmuş bebeklerin kıyafetlerinin renk seçimlerinde ağırlıklı olarak canlı ve yumuşak renkli kıyafetler seçilmelidir. Canlı ve yumuşak renkli kıyafetler bebeklerin daha enerjik ve rahat hissetmesini sağlayacaktır. Canlı ve yumuşak renkli kıyafetler gelişim çağındaki bir çocuğun enerjik ve rahat hissettirmesinden ötürü özgüvenine de faydalı olucaktır.

Erkek ve kız cinsiyetindeki bebekler için bebek kıyafetlerinde mavi veya pembe ayrımı yapılmamalıdır. İleriki yaşlarında seçecekleri kıyafetlerin kararlarını kendileri vermelidir. Gelişim çağındaki çocuklar için kıyafet seçimleri birey olma hissi ve farkındalığı uyanırdığından ötürü absürt kıyafetler giyinmeyi tercih etmediği sürece kararları kendilerinin vermeli daha yararlı olacaktır. Sadece kıyafet değil kendisiyile ilgili kararları seçme hakkı tanınmalıdır.

Bebekler için giydirilen canlı ve açık tonlar koyu kıyafetlere nispeten güneşi emmekten korur. Açık ve canlı renkli bebek kıyafetleri için bebek takımları sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. Kıyafet seçiminizi açık ve canlı tonlardan yana kullanmanız bebeğinizin cildini zararlı güneş ışınlarından korumanızı sağladığı gibi isilik vb. rahatsızlıklardan korur.

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
icon