Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalıdır?

Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalıdır?

2020-12-02

Yıkamadan en hijyenik sonucu almak için bebeklerin kirli kıyafetleri yetişkinlerin kıyafetlerinden ayrı bir yerde biriktirilmeli ve ayrı şekilde yıkanmalıdır. Böylece yetişkinlerin kıyafetlerinde bulunan parfüm, deterjan artıkları ve farklı kir düzeyleri sebebiyle oluşacak herhangi bir alerjik reaksiyonun da önüne geçmiş olursunuz. Yüksek sıcaklıkta yıkamak daha fazla hijyen sağlar düşüncesi son derece yanlıştır. Bebek kıyafetleri de ideal sıcaklıkta yıkamak gerekir. İçerisinde zararlı kimyasallar bulunmayan deterjanlar kullanılmalıdır. Bunun için % 100 doğal deterjanlar veya bebekler için özel olarak üretilen deterjanları kullanabilirsiniz. Bebek giyim ürünlerinin üzerinde kimyasal artığı kalmaması önemlidir. O yüzden durulamaya çok özen gösterilmelidir. Böylece olası alerjik reaksiyonların önüne geçmiş olursunuz.

Yıkama ne kadar önemli ise kurulama işlemi de o kadar önemlidir. Bebek kıyafetleri, özellikle açık havada kurutmaya dikkat edilmelidir. Böylelikle çamaşırlar kuruduğunda daha yumuşak olacaktır. Kurutma da bir diğer önemli konu ise; kıyafetlerin güneş ışığı görerek kurumaya bırakılmasıdır. Çünkü güneş ışınları kıyafetler üzerinde bulunan bakterilerin yok olmasını sağlayacaktır. Kuruyan kıyafetleri ütülemek de bir diğer önemli bir püf nokta, ütünün vereceği yüksek ısı, kıyafetlerdeki hijyenik etkinin artmasını sağlar.

blog test

Bebek kıyafetleri kaç derecede yıkanır?

Bebeğinin beyaz ve günlük kıyafetlerini 40 derecede, renkli ve hassas kıyafetlerini 30 derecede yıkayarak gerekli hijyeni sağlayabilirsiniz.

“Bebek kıyafetleri, en az 6.aya kadar ayrı yıkanmalıdır.”

İdeal bebek deterjanının özellikleri nasıl olmalı ?

Bol köpürme iyi bir yıkama etkisi veriyor gibi gözükebilir. Ama bu bebek deterjanlarında önerilen bir durum değildir. İyi bir bebek deterjanının köpürmemesi gerekmektedir. Çünkü bu deterjanlar kalıntı bırakabiliyor. Parfümlü deterjanlar ne kadar çok hoşuma gitse de kullanılacak bebek deterjanında ne kadar az boya ve parfüm olursa o kadar iyi. Bu nedenle organik deterjanlar koku etkisi bırakmaz. Ama en güzel hijyeni de bu deterjanlar sağlayacaktır. Son olarak bebek deterjanı satın alırken dermatolojik testlerden geçip geçmemesine dikkat etmelisiniz.

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
icon