Bebek Kıyafetleri Nasıl Seçilir?

Bebek Kıyafetleri Nasıl Seçilir?

2020-11-25

Bebeğiniz için alışveriş yapmaya hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren başlarsınız. Bu artık sizin için keyifli, aynı zamanda zorlayıcı bir süreç olacaktır. Kız Bebek Kıyafetleri de olsa Erkek Bebek Kıyafetleri için de aynı zorlu süreçten geçersiniz.Gerek internet siteleri gerek alışveriş merkezlerinde o kadar çok bebek kıyafetleri bulunuyor ki bunların arasından hangisini neye göre seçeceğinizi anlamak sizin bi hayli vaktinizi alacaktır. Vakitten ziyade yanlış alışverişler yapmanıza neden olup bütçenizi etkileyecektir. İşte bu sıkıntıları yaşamamanız için size bir rehber !

Bebek Kıyafetleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek kıyafeti seçmekte ne var demeyin. Bebeklerin ciltleri hassas olduğu için kıyafetleri alırken de kullanırken de dikkatli davranmalısınız. Bebek kıyafetleri; pamuklu, yumuşak ve doğal kumaşlardan yapılmış olmalı ki bebeğinizin cildini tahriş etmemelidir. Bunun için bebek kıyafetlerinin içeriğini dikkatlice okumalısınız. Kıyafetler yeterince bol olmalıdır. Bebek Tulumları bunun için güzel bir tercihtir. Bebekler içinde rahatça hareket etmeli onu kısıtlayacak kadar sert yapıda olmamalıdır. Eğer varsa kıyafetlerin üzerinde bulunan çıtçıt, düğme gibi ürünlerin sıkıca sabitlenmiş olması gerekir. Bebekler her buldukları şeyi ağızlarına götürdükleri için böyle küçük ürünleri yutabilir olmalarına dikkat etmelisiniz. Alınan kıyafette dikiş yerleri, üzerindeki nakışların arka kısımlarının sertliği kontrol edilmelidir. Çok sert olanlar kesinlikle tercih edilmemelidir. Özellikle Bebek Badileri seçenekleri için buna çok dikkat edilmesi gerekir. Bebeklerde yakası çok kapalı ürünler, giydirirken zorluk yaratır. Bu yüzden mutlaka yakası açılır ürünler tercih edilmelidir. Gerek Bebek Tek Alt giyim, gerekse üst giyim parçalarında çok sıkı lastiklerden uzak durulmalı. Ayarlanabilir lastikli ürünler alınmalıdır. Bebekler çabuk büyüdüğü için çok fazla yenidoğan bölümünden alışveriş yapmamalısınız.

blog test

Bebeğinizin cildi ince ve dış etkilere karşı daha duyarlıdır.Yağ tabakası yetişkinlere göre daha az olduğundan soğuğa karşı da dirençsizdir. Bu yüzden bebeğinizi özellikle ilk aylarda daha dikkatli giydirmeli, onun için özenerek seçtiğiniz cicili bicili kıyafetleri yıkarken bunların cildine doğrudan temas edeceğini unutmamalısınız. Bebek kıyafetleri alındıktan sonra kesinlikle yıkanmalıdır.

“Bebekler hızlı gelişim gösterdikleri için küçük beden kıyafetleri çok fazla almamalısınız.”

Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalı?

Bebek giyimi için özel olarak üretilen kokusuz, parfümsüz, renksiz deterjan ve sabunları tercih etmelisiniz. Böylece bebeğinizin cildine ve solunum yollarına zarar vermemiş olacaksınız. Almış olduğunuz kıyafetlerin, yıkama talimatını okumanızda fayda olacaktır.İlk aylarda bebek giysilerini ayrı yıkamak gerekebilir. Bebek giysileri küçük parçalardan oluştuğu için yıkarken çamaşır filesi kullanmanız size fayda sağlayacaktır. Giysileri açık ve güneşli havada kuruttuktan sonra ütülemeyi de ihmal etmeyin. Ütülemek yüksek sıcaklık nedeni ile giysilere hijyen sağlayacaktır.

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
icon