Bebek Kıyafetleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Kıyafetleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2021-05-05

En keyif aldığınız anlardan biri bebeğiniz için alışveriş yapmak olmalı. Bebeğiniz için kıyafet seçimi yaparken bebeğinizi kıyafetlerin içinde hayal etmek size mutluluk verir. Fakat kıyafet seçiminde birçok önemli madde vardır. Kıyafetin hammaddesinden, rahatlığına gibi çok fazla etken vardır. Bu yazım da sizlere bebek kıyafeti alırken dikkat etmeniz gerekenlerden bahsedeceğim. Bebek kıyafeti alışverişi kimin için çok basit gelebilir fakat bebek kıyafetleri alırken dikkat edilmesi gerekenler çok önemlidir.

Gelin bebekleriniz için önemli bir konu olan kıyafet seçimini inceleyelim.

Bebek Cildine Uygun Olması

Bebek cildi ince, hassas olması nedeniyle dışarıdan gelebilecek etkenlere çok duyarlıdır. Bebek kıyafeti seçerken kıyafet  pamuk, yumuşak, doğal kumaştan ve alerjik testlerinin yapılmış olması gerekiyor ki bebeğinizin sağlık sorunu oluşmasın.

Yeni Doğan Bebek İçin Alınması Gereken Kıyafetler

Yeni doğum yapmış ya da yapacak anneler için yenidoğan bebek ihtiyaç listesi hazırlamak önemlidir. Bebekler ilk aylarda daha hassas olduğu için kıyafetlerinin mevsim durumuna göre seçim yapmalısınız. Yeni doğan bebek için;

-4-6 tane badi ve zıbın, bunlardan 1-2 tanesi yeni doğan diğerleri 0-3 ay seçilebilir.

-Göbek bağı düşene kadar badi yerine t- shirt de alınabilir.

-4-6 tane pijama ya da tulum alınabilir. Kış aylarında patikli pijamalar tercih edilebilir.

-Yaz ayları için patiksiz pijamalar seçilmelidir, kolayca çıkabilsin.

-Kış aylarında tulum, 2-3 sweat shirt alınabilir.

-İçinde şapka ve önlük olan bebek takımları da oldukça kolaylık sağlar.

Yenidoğan Bebek Nasıl Giydirilmeli? yazımızdan devamını okuyabilirsiniz.

Bebek Kıyafetlerinin Temizliği

Bebek kıyafetleri nasıl yıkanmalı sorusu da oldukça önemli bir konu. Bebekler için hijyene daha fazla dikkat edilmeli, seçim yaptığınız kıyafetleri hemen yıkamalısınız. Kız bebeklerin ya da erkek bebeklerin hassas cildi için bebeğinize özel deterjanlar kullanmalısınız. Bebek kıyafetini makinada yıkanabilir ve kaç derece de yıkanabilir özelliklerine bakarak seçim yapmalısınız. Seçeceğiniz kıyafetin kalitesini de anlamış olabilirsiniz. 0 pamuklu bebek kıyafeti kaliteli olacağı için zorlamadan çok kez yıkayabileceksiniz.

Bebek kıyafetleri nasıl yıkanmalı? yazımızdan devamını okuyabilirsiniz.

Bebeğinizi Rahatsız Etmeyecek Kıyafetler Seçin

Bebek kıyafeti bebeğiniz hareketini kısıtlamamalı bol olmalı. Kız bebekler için olan  tüylü kıyafetlerden uzak durmalısınız çünkü bebeğiniz her şeyi ağzına götürdüğü için tüy boğazına kaçabilir. Kız bebek tulum tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde bebekler için aksesuarlı kıyafetlerde seçmemelisiniz. Tulum, zıbın ve pijmaların alt kısımdan açılmasına özen gösterin bu bebeğinizin alt değiştirmesi için daha kolay olacaktır. Çorapların ve eldivenlerin sıkı lastikli olmamasına özen göstermelisiniz.

Son olarak bebeğinizin yaşına göre kıyafet almalısınız. Bu yazım umarım bebek kıyafeti seçiminizde faydalı olmuştur. Keyifli, sağlıklı alışverişler. 


 

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
icon