Kız ve Erkek Bebek Battaniye Modelleri

Bebek Battaniyeleri

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren bebeğiniz için her şeyin en iyisini düşünür en güzel eşyaları almak istersiniz. Bu zamanlarda düşünmeniz gereken pek çok detay bulunur. En iyisi olsun diye o detayların peşinden koşar her şeyi araştırırsınız. Kullanacağınız eşyalar için ayrı bir hassasiyet gösterirsiniz, çünkü bebeğinizin cildi çok hassastır ve bağışıklık sistemi daha güçlü değildir. Her geçen gün büyüyen bebeğiniz için ise uyku çok önemlidir. Güzel bir uyku çekebilmesi için de yattığı yerin rahatlığı, odanın sıcaklığı, üzerindeki kıyafetler ve üzerine örteceğiniz örtüler gibi birçok etken vardır. Bebek battaniyeleri uyku zamanının vazgeçilmezlerindendir. Bebeğinizin ihtiyaçlarına yönelik kullanacağınız bebek battaniyelerinin, bebeğinizin keyifli bir dinlenme süreci geçirebilmesindeki payı da büyüktür.

Bebek Battaniye Modelleri

Bebek battaniyeleri ebeveynler için o kadar pratiktir ki nerede olursanız olun ihityaç anında kolaylıkla kullanabilirsiniz. Değişik ölçülerde bulabileceğiniz bebek battaniye modelleri vardır. Üzerinde bulunan minik sevimli figürler, can alıcı renkler genellikle minik bebeğiniz için almak istediğiniz ürünlerden olacaktır. Görünüş olarak çok güzel olan bir battaniye, kumaş yapısı nedeniyle kötü bir ürün olabilir. Bu yüzden bebek battaniyeleri satın alırken kumaş içeriğine dikkat etmelisiniz. Bebeğinizle birlikte dışarı çıkarken yanınıza alacaklarınızın arasında bebeğinizin battaniyesi de vardır. Aniden esecek olan rüzgâr, bebeğinizin terli olması, dışarıdayken uyuması gibi nedenlerle bebek battaniyelerine ihtiyaç duyarsınız. Yanınıza alacağınız penye bebek battaniyesi bu durumda kurtarıcınız olabilir. Bebeğinizi terletmeyen, pamuklu özelliği olan bebek battaniyeleri; bebeğinizin terlemesini önlemek için pusetine veya bebek arabasına sermek veya uyuduğunda üstüne örtmek amacıyla kullanabilirsiniz.

Bebek Battaniyesi Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Bebek battaniyesi seçimi de bebeğinizin ihtiyaçlarına yönelik olmalıdır. Giydirilmediği için tenine temas etmiyor diye düşünebilirsiniz. Bu son derece yanlış bir düşünce olacaktır. Kumaş seçimi burada dikkat etmeniz gereken ilk özellik olmalıdır. Bebek battaniyesi satın alırken; alerjik reaksiyonlara neden olmayacak, kimyasal maddelerin kullanılmadığı ürünler seçilmelidir. Mevsim soğuklukları da göze alınarak, kullanılan battaniye çeşitleri ayarlanmalıdır. Seçeceğiniz bebek battaniyesi bebeğinizin rahatça uyuyabilmesi için hafif ve yumuşak olmalıdır. Leke tutmayan özelliğe sahip ve kolayca kuruyabilen kumaşta olması da işinize yarayacaktır. Ayrıca tercihiniz nefes alma özelliğine sahip, nemi içinde tutmayan ürünlerden yana olmalıdır.Bu tarz ürünleri seçmenizle birlikte bebeğinizin uyku kalitelisinin de arttığını gözlemleyebilirsiniz.

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
icon